Prečo skončil závod Sandrik?

Nedávno sa nám  občanom obce Hodruša Hámre dostala informácia z reportáže /Viac info o reportaži tu/ kde sa nespokojný občan sťažoval na stav v obci.

Nepáčilo sa mu hlavne to ako vyzerá dnes závod Sandrik a jeho okolie a taktiež  to ako sa zničil športový areál.  Keďže uvedená  situácia bola v celku vysvetlená prázdnymi slovami a výhovorkami tak si Vám dovoľujeme predostrieť trochu iný pohľad na reportáž a hlavne na minulosť.

V reportáži starosta obce informoval občanov že si treba určiť priority. Uvedený výrok starostu obce ktorý je 16 rokov vo funkcii starostu obce vyznieva komicky a dosť neprofesionálne nakoľko sa nepriamo priznáva k tomu že po dobu16 rokov nemal žiadne priority vedúce k tomu aby športový areál nechátral a aby sa obec rozvíjala.

V celku v reportáži vysvetlil aké sú majetkové pomery v bývalom závode Sandrik  a aké problémy sa tam vyskytujú s vlastníkom pozemkov a vlastníkom budov. Takticky  boli zamlčané mená osôb , ktoré vlastnia pozemky pod budovami. Kedže sú to verejné informácie tak vám ich tu prinášame. /tu je List vlastnictva  a  tu je tiež / .  Pán starosta takticky zamlčal cenu ktorú požaduje vlastník pozemkov za odpredaj.  V minulosti starosta obce na verejnom zasadnutí jasne prehlásil že pán Garaj chce  za odpredaj pozemkov v závode Sandrik 1 000 000. €. Z uvedeného dôvodu rokovania ohladom riešenia  problémov závodu Sandrik  neboli úspešné.

Mnoho bývalých zamestnancov závodu Sandrik , ktorí budovali danú fabriku, a ktorí v nej poctivo pracovali celý život a dávali do nej svoje srdcia sa cítia byť dnes poškodení. Je veľkou škodou že sa závod Sandrik neudržal. Rozhodli o ňom jednotlivci, ktorým už nezáležalo na jeho chode ale záležalo im na ich vlastných záujmoch. Pomalým spôsobom rozkradli a zdevastovali celý závod.

Tu si vám dovoľujeme nahliadnuť do výpisu z obchodného registra /viac info je tu  / kde si môžete všimnúť /hlavne modrým písmom /  mená osôb, ktoré boli vo výkonných funkciach závodu Sandrik.  Je zaujímavé že sa nachádzajú medzi nimi aj osoby, ktoré si dnes užívajú funkcie verejných činiteľov v našej obci. Tieto osoby sa bezočivo prezentujú v tom povedomí že chcú riešiť problémy obce /závod Sandrik/ no pritom sami boli vo funkciách závodu Sandrik keď sa pustošil, rozkradol a raboval. Spis  č.k. 47 – 24K 186/98 – 115  v obchodnom registri na okr. sude v BB vie odokryť zaujímavé informácie o tunelovaní závodu Sandrik .

Osoby, ktoré potopili závod Sandrik majú silný vplyv v dnešnej dobe na chode obce cez ich nastrčených rodinných príslušníkov a majú  dostatočný profit z toho že obec podpisuje nevýhodné zmluvy a platí predražené práce za ich činnosť.

Je smutné že osoby, ktoré sa spolupodieľali na likvidácii závodu, ktorý naši spoluobčania budovali desaťročia nám  v dnešnej dobe obhajujú nevýhodné zmluvy, ktoré podpisuje obec. Je priam zarážajúce že sa tieto osoby s plnou vážnosťou nám pozerajú do tvárí  a tvrdia nám že tovar a služby predražený o 400%  od ceny priemernej na trhu  je výhodný pre obec.

Dobre si pozrite tie mená vo výpise z obchodného registra a všimnite si správanie daných osôb v dnešnej  dobe v akých funkciách sa nachádzajú  a v akých sa nachádzajú  ich rodinní príslušníci.

Myslíme si, že pokiaľ tieto osoby budú naďalej mať vplyv na chod našej obce tak obec dopadne presne tak ako dopadol závod Sandrik,   nakoľko sa v niektorých prípadoch preukázalo že nevedia hospodáriť s majetkom, ktorý je nás všetkých verejným.

Čo sa týka problému športového areálu, starosta obce sa viackrát vyjadril ohľadne výziev a eurofondov. Nič na tom by nebolo zlé keby práve tieto inštitúty neboli najviac skorumpovanými v našom štáte kde sa bežne  tovar a služby predražujú o 300 až 500 percnet.

Treba si však uvedomiť že na obecnom úrade nie je momentálne  zamestnaná žiadna kompetentná osoba, ktorá by vedela pripraviť projekt na  nejakú výzvu ale sú tam zamestnaní lojálni ľudia .

Taktiež história hovorí že naša obec nebola veľmi aktívna pri predkladaní  žiadostí na rôzne výzvy z projektov EU.

Čoho svedkom sme všetci nakoľko v obci nieje vybudované nič z EU projektov. Je to veľká škoda pretože eurofondy pomaly končia a Slovensko sa stane teraz v najbližších rokoch iba prispievateľom. Škoda že len pár ľudí si túto situáciu uvedomuje. No toto je však v konečnom dôsledku vizitka našich kompetentných v našej obci, ktrorým žiaľ dali hlas občania v dobrej viere a v domnení akí sú to vynikajúci a schopní ľudia. Žiaľ títo ľudia v skutočnosti brali len platy a neurobili pre túto obec nič, žiadny rozvoj.

Stav obce sme už dávnejšie zhrnuli v článku Prišiel čas na skladanie účtov Prišiel čas na skladanie účtov voličom, kde si môžete prečítať predvolebné sľuby a pozrieť fotografie zo súčasnosti.

Veríme že občania, ktorí si už uvedomili situáciu ktorá v našej obci nastala a trvá si nenechajú svoj zdravý rozum opäť oklamať sladkými rečami “dôveryhodných osôb” . Sladké reči sú reči ale fakty sú fakty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s